Número de nacimientos, defunciones y crecimiento vegetativo según comunidad autónoma

Saber más

Año 2018
 NacimientosDefuncionesSaldo vegetativo
Nacimientos – Defunciones
España372.777427.721-54.944
Andalucía71.02972.806-1.777
Aragón9.97714.100-4.123
Asturias, Principado5.73313.238-7.505
Balears, Illes10.2858.2062.079
Canarias14.77516.310-1.535
Cantabria3.8056.096-2.291
Castilla y León15.04429.297-14.253
Castilla-La Mancha15.84519.574-3.729
Cataluña63.56666.562-2.996
Comunitat Valenciana38.01845.330-7.312
Extremadura7.82111.451-3.630
Galicia16.56032.419-15.859
Madrid,Comunidad de57.55446.59910.955
Murcia, Región de14.67511.3273.348
Navarra, C. Foral de5.3985.819-421
País Vasco-Euskadi16.10021.763-5.663
Rioja, La2.3303.205-875
Ceuta972535437
Melilla1.340516824
Extranjero1.9502.568-618

Pna honen neurridunarekin informacielacionadatua aurkitzea desiratzen badu, bilatzailea erabil dezan